Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z čeho máme radost

18. 10. 2017

  celoroční soutěži ráčka Roveňáčka zvítězilo ve školním roce 2016/2017 družstvo pod vedením Jana Dolečka. Členové: Majda, Iva, Nela H., Natálka H., Dan, Míša U. a Matyáš - BLAHOPŘEJEME! 

   V soutěži ve sběru pomerančové kůry zvítězila Jana Divišová (14,7 kg), 2.místo obsadila Iva Krobotová (13,4 kg) a 3.místo Štěpán Huf (9,6 kg) Vítězům blahopřejeme.

    Nejlepšími sběrači drobného elektroodpadu se stali Šimon Wagner a Samuel Vojtek - BLAHOPŘEJEME!

   Velkým úspěchem bylo pro nás vítězství týmu našich třeťáků a čtvrťáků v celostátní tvůrčí soutěži "Zlaté dítě" a naše účast na vyhlášení a předání ceny v centru moderního umění "DOX" v Praze.

zlata-stuha-a-vylet-do-prahy-268-compressor.jpg zlata-stuha-a-vylet-do-prahy-191-compressor.jpg

   Potěšilo nás ocenění poroty v krajské soutěži PODĚS 2017 za nápadité zpracování předlohy k inscenaci "Proč nechtěl Honza princeznu za ženu", kterou v Olomouci předvedli naši druháci a prvňačka Šárinka.

podes-2017-030-compressor.jpg podes-2017-079-compressor.jpg 

   Radost nám udělalo to, že se letos nikdo nezalekl vody a všichni žáci naší školy získali mokré vysvědčení. V plaveckých závodech zvítězil Ondřej Polách.

plavecky-vycvik--55-.jpg plavecky-vycvik--79-.jpg plavecky-vycvik--41-.jpg

   V matematické soutěži, která proběhla na ZŠ Zábřeh, Školská, nám žádný z našich účastníků neudělal ostudu . Mezi 32 čtvrťáky z okolních škol se Adam Wagnerumístil na 8.-12.příčce, mezi 38 třeťáky obsadila Iva Krobotová 14.místo a Daniel David  18.místo.

                               matematicka-soutez--18-.jpg

   Samozřejmě máme velkou radost z postupu našich mladších žáků do krajského kola divadelní soutěže "PODĚS Olomouc" s pohádkou "Proč Honza nechtěl princeznu za ženu", ale dramatizace písničky "Mackie Messer" v podání našich třeťáků a čtvrťáků na "Zábřežské oponě" byla také skvělá.  

zabrezska-opona--6-.jpg  zabrezska-opona--5-.jpg  zabrezska-opona--12-.jpg

    V letošním Matematickém klokanu zvítězila v kategorii "Cvrček" Iva Krobotová se ziskem 71 bodů. Loňského vítěze Daniela Davida předstihla tentokrát o 10 bodů. Na 3.místě skončil Michal Janů. V kategorii "Klokánek" byl první Adam Wagner se ziskem 68 bodů.

      Velkou radost máme z postupu Lukáše Foita do okresního kola recitační soutěže. Stejnou radost máme i z postupu našeho bývalého žáka Daniela Hlavatého. Dáda opět postoupil do krajského kola! Blahopřejeme jemu i paní učitelce Schönové za přípravu!

mobil-brezen-2017-061.jpg 001.jpg jan.jpg dada.jpg

   Ani letošní pěvecká soutěž "Skřivánčí vrznutí" nezklamala. U mikrofonu se vystřídalo mnoho zpěváčků a všem se to náramně podařilo. Toto jsou letošní vítězové: Michal Janů a duo Laura a Karolína  -  b l a h o p ř e j e m e !

skrivanci-vrznuti--16-.jpg    skrivanci-vrznuti--41-.jpg

   Velkou radost máme z postupu našich bývalých žáků "dRaků Roveňáků", kteří pod vedením paní učitelky P.Schönové postoupili do finále celostátní soutěže "Čtenář na jevišti". Předvánoční setkání finalistů se uskutečnilo 14.12. v divadle Minor v Praze.

   Charitativní sbírka "Vánoční hvězda 2016", která již tradičně probíhá i na naší škole, vynesla 5 300,- Kč a překonala tak loňský rekord. Peníze byly zaslány na konto "Sdružení Šance - sdružení rodičů a přátel hematologicky a onkologicky nemocných dětí".  D ě k u j e m e !

    V celoroční soutěži ráčka Roveňáčka ve školním roce 2015/16 zvítězilo Ohnivé družstvo pod vedením kapitánky Haničky Foitové. Členové posádky - Dáda, Adam, Tom V., Iva, Marťa J., Dorotka, Kája.  B l a h o p ř e j e m e !

35.jpg  17.jpg  61-ve-stredoveku.jpg

  I ve školním roce 2015/16 děti pilně sbíraly pomerančovou kůru:

1.místo:  Patrik Turek - 21,046 kg

2.místo: Jakub Seidl - 16,180 kg

3.místo: Iva Krobotová - 13,600 kg 

4.místo: Karolína Nedomová - 12,411 kg

Všem sběračům děkujeme! 

 

   Třeťáci a čtvrťáci natočili pod vedením paní učitelky Schönové trailer ke knize "Pohoršovna", který byl zaslán do soutěže "Zlaté dítě". Nevyhráli, ale byli zařazeni mezi nejlepší - můžete se podívat! 

                                    https://youtu.be/L-tWhGJw9XE

  V Matematickém klokanu zazářil Daneček David, druháček, který s velkým náskokem předstihl i třeťáky v kategorii "Cvrček" . B la h o p ř e j e m e  a těšíme se, co předvede v příštím roce. V kategorii Klokánek se nejlépe vedlo Terezce Hrubé, Lukáši Václavkovi a Jakubu Seidlovi.  

                                  matematicky-cvrcek--2-.jpg

  Velkou radost máme z postupu D.Hlavatého do okresního kola recitační soutěže "Dětská scéna". Dádovi i paní učitelce blahopřejeme!  SLÁVA ! Postupujeme do krajského kola !!!!!!!!!!

p2250371.jpg

   Potěšil nás velký počet zpěváčků, kteří se zapojili do soutěže "Skřivánčí vrznutí".Všichni zpívali moc hezky, skvělé bylo i publikum  . 

                                         nasi-skrivanci--30-.jpg                  

nasi-skrivanci--27-.jpg    nasi-skrivanci--28-.jpg     nasi-skrivanci--29-.jpg 

   Při letošní charitativní sbírce "Vánoční hvězda"  byl prodán rekordní počet těchto květin a na konto "Sdružení Šance - sdružení rodičů a přátel hematologicky a onkologicky nemocných dětí" bylo zasláno 5.200,- Kč.  D ě k u j e m e !

   Velkým úspěchem dramatického kroužku dRáčci  Roveňáčci je nominace jejich představení  "Tajemství modrých třešní"  do celostátní přehlídky dětských divadel ve Svitavách.      

   V sobotu 18.4. měli možnost zahrát si představení "Ema a kouzelná kniha" v "doopravdovském" divadle v Šumperku naši třeťáci a čtvrťáci.  Atmosféra divadelního prostoru strhla všechny děti k vynikajícím výkonům. Deniska alias Ema byla úžasná a i ostatní děti hrály skvěle. Myslíme, že se divákům nechtělo vycházet ze sálu, protože měli červené oči od pláče. A to, že jsme je dojali, bylo hezčí než potlesk.

   V krajském kole divadelní soutěže "PODĚS 2015" opět zaujali naši dRáčci Roveňáčci. S představením "Tajemství modrých třešní" získali 2.místo a doporučení do širšího výběru na národní přehlídku divadelních souborů.   B l a h o p ř e j e m e !

  Při řešení úkolů soutěže "Matematický klokan" se nejlépe dařilo Natálce Janů.

   Velkou radost jsme měli z postupu naší žákyně Denisky Krmelové do okresního kola recitační soutěže. 

                             vitezove.jpg

   Příjemně nás svými vystoupeními pobavili vítězové pěvecké soutěže "Skřivánčí vrznutí" Dáda Hlavatý, Marek Matyáš a trio Natálka Janů, Denča Krmelová a Kuba Doleček. Také mladší zpěváčci zpívali pěkně, vítězem této kategorie se stal Adam Wagner.  

skrivanci-vrznuti--7-.jpg skrivanci-vrznuti--6-.jpg skrivanci-vrznuti--4-.jpg skrivanci-vrznuti--17-.jpg      

   Charitativní sbírka "Vánoční hvězda 2014", která již tradičně probíhá i na naší škole, vynesla 5 000,- Kč, které byly zaslány na konto "Sdružení Šance - sdružení rodičů a přátel hematologicky a onkologicky nemocných dětí".  D ě k u j e m e !

Vánoční hvězda - poděkování.PDF

   Na konto CPK CHRPA Rokytno, která se zabývá výcvikem koní pro hiporehabilitaci, bylo letos zasláno 800,- Kč - výtěžek z prodeje pohlednic.