Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co se u nás děje

18. 10. 2017

12. 2. Návštěva knihovny - 3. a 4. ročník

knihovna--11-.jpg

8. 2. Zahájení olympiády

27848966_10211069766365337_1394753676_n.jpg

1. 2. Skřivánčí vrznutí

skrivanek--27-.jpg

22.12. - 26. 12. Lyžařský kurz Čenkovice

Lyžařský kurz očima dětí:

Tenhle týden byl super. Po tom, co jsme vyšlapali ten vobrovitánskej kopec, jsem si obuli lyžáky. Pak jsme šli do kruhu a instruktoři řekli, ať ti, co umí lyžovat jdou doprostřed kruhu, tak jsem šla, protože já sice teď nevím přesně,ale myslím, že lyžuju od pěti let. Lyžování mám ráda, ale teď zpátky. A ti co byli v kruhu, tak šli na malinečkou sjezdovku. Prve jsem se bála, že to zvořu,ale pak jsem sjela a bylo to super. Chvíli jsme tam lyžovali, ale pak jsem se přesunuli na větší kopec a pak jsem do 11 lyžovali a pak byl oběd a pak jsme zase lyžovali. Ve středu jsem se přesunuli na větší kopec na Bukovku. Sjeli jsme jí do čtvrtky a pak tam byli skokánky, který jsem sjeli. A pak jsem jeli doleva a tam bylo na jedné ceduli napsáno: pro děti a začátečníky. A pak jsme jeli na vyhřívané sedačkové lanovce. Náš instruktor byl Martin a od středy Terka, ale pak už ne.   Poslední den jsme dopoledne lyžovali a pak byl oběd. Po obědě jsme šli sice taky lyžovat,ale hráli jsem si a byl karneval. Dostali jsme diplomy a pití a jelo se domů. Jmenovali jsme se Marťani.                                                                                     (Martina Herynková)

Cesta byla moc, ale moc dlouhá. V pondělí jsme se seznámili. Měli jsem 3 instruktroy. Peťu, Viktora a Kryštofa. Byli to super kluci. Jako první jsme se naučili brzdit. To musíte dát lyže do špičky. A v úterý jsem šli na lano. Co musíte udělat. Za A - dát lyže na rovno. Za B - chytnout se lana. Za C - dávejte si pozor, protože to cukne. Za D - držte se a mějte lyže pořád rovně. Za E - pusťte se lana a zasekněte jednu lyži o sníh a dejte druhou do špičky a sjeďte dolů. Ale opatrně! Ale ve středu jsem tam chyběl, protože jsem byl nemocný. Ve čtvrtek jsem šel na kotvu. Za to se musíte chytit a nesedejte si na to. Když přijedete nahoru, tak to musíte kotvu rychle odhodit a pak jet. V pátek přijlei v 11 hodin rodiče, bylo to super. Když jsem odjeli, tak můj kamamrád Matyáš Krmela usnul.                                              (Míša Janů)

Na lyžáku se mi moc líbilo. Instruktoři byli moc hodní. Byli srandovní. Já jsem byla v tom nejlepším družstvu a krásně jsme si zalyžovali, protože Martin, náš instruktor, byl hodný a šlo to s ním strašně dobře. V jídelně vařili skvěle. Nejvíc mi chutnaly špagety. Byli jsem na vyhřívaných sedačkách na druhé straně Bukovky, Dobře, teda podle mě, je, že jsme jeli odbočkou pro děti a začátečníky, já bych asi nezvládla ten velký kopec. Moc mě to tam bavilo.   (Jana Divišová)

Na lyžáku to bylo super. Cesta byla trošku delší,ale za zážitky to stálo. Na začátku to bylo složitější. Nazout lyžáky není zrovna jednoduché. Pak tam přišli instruktoři a usmívali se. Pak jsem se zařadili do družstev. Já byla mezi začátečníky. Začali jsme rozcvičkou. Pak jsem šli na lyže a učili jsem se tak trochu jet. Nikomu to nešlo napoprvé, ale to nevadí,dělali jsem pokroky. Pak jsem jeli do kopce a nemuseli jsem šlapat,ale táhlo nás lano. Někdo se jet z kopce bál a někdo ne. Pak jsem jeli krásně, i když někdo najížděl do záchranné sítě. Pak jsem chodili na oběd, dělali ho skvělý. Po obědě ve čtvrtek malé děti šli na sjezdovku a bylo to skvělé. Do kopce nás táhla kotva. V pátek byl karneval, některé děti měly namalované obličeje, Rodiče se na své děti přijeli podívat. Dětem se lyžák líbil, naučili se lyžovat. Instruktoři byli super a kuchařky dělaly skvělé obědy. Věřím, že příští rok se děti vrátí a udělají si další zážitky.   (Nela Šolková)

Leden - Čteme Medvídka Pú

medvidek-pu.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

22.12. Ředitelské volno

21.12. Vánoční besídka

20171221_095642.jpg

    20171221_100217.jpg 

 

20.12. Adventní koncert v kapli

19.12. Koncert ZUŠ

6.12. Jak k nám (ne)přišel Mikuláš...

5. 12. Návštěva hasičů

4. 12. Vánoční hvězda 

Děkujem všem, kteří podpořili nemocné děti v Olomouci. Letos se prodalo 67 květin.

16. 11. Dnešek se stal startovacím dnem pro zapojení naší školy do ekoprogramu Recyklohraní. Princip zůstává stejný jako doposud - sbírá se elektropad všeho druhu, ale také použité tonery. Rozdíl je ovšem v tom, že naše škola za sběr elektropadu může získat mnoho pomůcek, her nebo sportovních potřeb do školy. Podívejte se na stránky Recyklohraní a podpořte sběrem naši školičku. Za každou baterku získáme jeden bod a ceny jsou opravdu super. Děkujeme

 

 

 

listopad - Čteme knihu Straka v říši Entropie

 

Výsledek obrázku pro straka v říši entropie

15. 11. Návštěva ve svíčkárně RODAS

ve-svickarne--20-.jpg

ve-svickarne--45-.jpg

 1. 11. Dýňování

dynovani--30-.jpg

dynovani--67-.jpg

 

30. 10. Psí den s Dášeňkou a panem Divišem 

img_9412.jpg

img_9491.jpg

16. - 20. 10. sběr papíru

20. 10. na návštěvě v zábřežské knihovně

20171020_090323.jpg

         20171020_084106.jpg     20171020_090557.jpg

30. 9. Den s Kmotrou liškou   

den-s-liskou--17-.jpg

     den-s-liskou--69-.jpg

 

 

22. 9. Babí léto s Charitou

img_9246.jpg

     zpivani-s-charitou--11-.jpg

8. 9. Procházka Rovenskem a rozdělení do družstev

           

img_9184.jpg

img_9186.jpg

4. 9. Zahájení školního roku a přivítání prvňáčků    
img_9142.jpg