Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výlet do Prahy.

3. 5. 2012

Možná Vám to děti doma neřekly, ale v Praze jsme toho viděli opravdu hodně. Naše pouť začala cestou z nádraží na Václavské náměstí. Podívali jsme se na sv. Václava a opravované Muzeum, ale to nejlákavějí z Prahy - metro - nás teprve čekalo. A byl to zážitek opravdu nevšední. Jen ty dlouhatánské schody.. To bylo úžasu a překvapení. Ale všechny děti to zvládly a cesta metrem byla odměna. Jen někteří byli zklamaní, že neviděli nic z okna.

Po výstupu z metra jsme byli okouzleni překrásnou Valdštejnskou zahradou. Jenže tramvaj nečekala, a tak jsme nastoupili a dojeli až k Hradu. Uvítal nás Letohrádek královny Anny a Zpívající fontána. Paní průvodkyně nám ukázala všechny věže Pražského hradu i dům komunistických prezidentů. 

Rovenská Orlovna je sice krásně opravená, Míčovna Hradu je přesto vznešenější. Taky si v ní hrály děti šlechticů a králů. U Chrámu svatého Víta jsme se dozvěděli, za kterými okénky se ukrývají korunovační klenoty. Hodně nás rozesmáli i podoby chrličů na chrámu. Bylo opravdu veliké horko, takže děti nutně potřebovaly přestávku. V parku před Hradem jsme se nasvačili, koupili si nanuky a plechovky s pitím a vydali se dál.

Z Hradu  jsme se prošli Nerudovou ulicí,ve které jsme hledali domovní štíty. To byla zábava. To už jsme se ale postupně blížili ke Karlovu mostu. Jen co jsme na něj vstoupili, začalo pršet. Naštěstí pršelo snad jen 2 minuty. Na mostě jsme viděli knížete Bruncvíka, vodníka Kabourka i Bradáče, podle kterého se měří výška vody. To už ale některé děti tlačily boty a objevily se první puchýře. Jenomže rovenské děti nejsou žádná ořezovátka, a tak po přestávce v Klementinu jsme šlapali dál.

 K Orloji jsme přišli těsně před 3. hodinou, a tak jsme si tu podívanou užili. Jenže nožky bolely čím dál víc a hlad taky otravoval. A Mc Donald na cestě. Není nic  úžasnějšího, že? Déšť jsme přečkali schovaní s hranolky, a pak už šup na nádraží. Ale bylo to prima!!!!!