Jdi na obsah Jdi na menu
 


Můj kamarád -ze slohových prací

15. 6. 2016

                                 img_0635.jpg

   Můj kamarád se jmenuje Dan. Má krátké hnědé vlasy a pořád se usmívá. Je hodně srandovní. Bydlí v Postřelmově. Když k němu přijedu, tak se chováme jako z divokých vajec. Stavíme si z lega, dovádíme na zahradě a tak dále. Ve škole nosívá rifle a triko. Je to bezvadný kamarád.     Jitka
 
   Můj nejlepší kamarád je Dan. Známe se už od dětství, jsme opravdu dobří kamarádi. Má hnědé vlasy a hnědé oči. Je větší než já, i když by to mělo být naopak, protože jsem o dva měsíce starší. Někdy mě dokáže pořádně naštvat, např. když mě stahuje pod vodu nebo když mě lechtá. Líbí se mi na něm, že se neuráží. Nikdy nezapomenu na to, jak jsme si pod postelí hráli na krtka a myš. Jsem ráda, že ho znám. Je to můj nejlepší kamarád.     Terka
 
   Mám mnoho oblíbených přátel, ale dnes vám povím o mé první kamarádce Terezce. Terča má stejně hnědé vlasy jako já. Také má hnědé oči a velice pěkné řasy. Vždy chodí hezky učesaná. Je menší než já, i když je o dva měsíce starší (vždy kvůli tomu dělala vědu). Nosí hezké sukně, někdy i rifle. Miluje koně a obdivuje je. Jednou na nich i jezdila. Trochu mi leze na nervy, že dělá vědu z toho, že je starší o dva měsíce. Dříve jsme si rádi zalezli pod mou postel a hráli jsme si na krtečka. Byli jsme tím úplně posedlí. Někdy nám mamka postavila stan a my jsme si tam natahali plyšáky a hráli si (teď už se tam nevlezeme). Ale už půjdeme do současnosti. Terča měla kočku Lilka, bohužel se otrávil a zemřel. To jsem se dověděl, když mi Terča večer volala – to byla ta nejhorší věc na světě. Bez Terezky si nemůžu život představit. Napsal bych toho o ní víc, ale končí hodina – konec.       Dáda
 
   Mám tři kamarády – Honzu, Toma J. a Toma V. Tom J. bydlí v bytovce. Má bratra Rudolfa, má i králíka Ušáka. Nejraději jezdí na kole. Má modré oči, světle hnědé vlasy, rovný nos a velké modré oči. Chodí v krátkém triku a kraťasech. V zimě nosí vyteplené kalhoty, bundu, rukavice a čepici. Tom je tichý a silný, veliký a odvážný.  Nemluví sprostě, ale je strašně vtipný. Je to fakt dobrý kámoš.          Adam
 
   Můj kamarád se jmenuje Tom. Je moc srandovní a vtipný, zrovna včera mu spadla zmrzlina. Nevím, jaké má oči, ale má je moc hezké. Má hnědé vlasy. Nosí rád červené tričko a bílo černé kraťasy. Pořád se směje. Chodím pro něj každý den, když není u strejdy. Jezdíme na kolách buď na hřiště, nebo někam jinam. Ještě jsem zapomněl napsat, že má bráchu Rudu. No nic, tak já končím. Matěj
 
   Můj kamarád se jmenuje Honza. Má blonďaté vlasy, modré oči a je hubený. Honza rád nosí kraťasy a tričko s krátkým rukávem. Má rád prasátka, počítačové hry a růžovou barvu. Ještě má rád buldočky. Někdy spolu chodíme ven. Jezdíme na kole, povídáme si nebo otravujeme holky.       Martin
 
   Moji kamarádi jsou Martin, Ondra, Tom J., Adam a Kuba W. Budu psát o Adamovi. Adam mi v druhé třídě bral z pod lavice věci, ale to mi nevadilo, bral mi to ze srandy. Je moc chytrý. Někdy dělá machra, ale i tak to je můj kamarád. Je vegetarián a je hubený. Má rád vlastivědu a moc mu to jde. Je pečlivý, nepere se, nemluví sprostě a je prostě hodný. Taky má rád matematiku, pizzu a bílou barvu. Jeho oči jsou modrozelené. Má bratra Kubu, ten je taky fajn. Adam je prostě můj kamarád.      Honza
 
   Já mám dvě kamarádky, Nelu a Viki. Nela má dva bratry a Viki malou sestru. Nela bydlí v Rovensku, Viki v Postřelmůvku jako já. Vikča má hnědé oči, Nela modré. S Nelou jsme si hodně podobné. Nela nejraději nosí legíny a tričko s krátkým rukávem, Viki nejraději nosí kraťasy a tričko. Někdy chodím k Nele domů, s Vikčou máme vždycky sraz na hřišti. S oběma si velice rozumím.    Hana