Jdi na obsah Jdi na menu
 


Karneval v Benátkách

       31. ledna to v naší škole opět hrálo všemi barvami. Procházely se zde dámy v nádherných toaletách, pobíhali zde páni s kravatami a motýlky pod krkem a všichni skrývali své obličeje pod třpytivými škraboškami. Tentokrát jsme dorazili do Benátek zrovna v době karnevalu. Zavedli nás tam malí hrdinové knihy německé spisovatelky Cornelie Funkeové „Pán zlodějů“ Prosper a jeho bratr Bo.

     Úkol ráčka Roveňáčka vycházel z děje příběhu o kouzelném kolotoči. Kdo se na něm svezl, mohl omládnout nebo naopak zestárnout. Prvňáčci ho měli vyrobit nebo aspoň nakreslit. Větší děti přemýšlely a psaly o tom, v jakém věku by nejraději kolotoč zastavily, pokud by vůbec měly odvahu na něj nasednout, a jak by si představovaly svůj další život.
     Všechny nápady se líbily všem třem velkým dámám i ráčku Roveňáčkovi, a tak mohla začít zábava. Tři skupinky malých dam a pánů si připravily a předvedly „originální“ předtančení a po židličkových tancích byli vyhlášeni král a královna plesu.
     Oběd v pravé italské restauraci s výbornými italskými specialitami, které připravily naše hodné a šikovné paní kuchařky, tento opravdu povedený den ukončil.

5.jpg      7.jpg

 
 

Portrét


 


Poslední fotografie


Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Rovensko, okres Šumperk

Rovensko 227
789 01 Zábřeh

583412298 (ZŠ) 739051926 (MŠ) 739051928 (ŠJ)

zs@rovensko-morava.cz


Archiv

Kalendář
<< červen / 2018 >>

Statistiky

Online: 1
Celkem: 169437
Měsíc: 3942
Den: 92