Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak Standa poznal nové sousedy- ze slohových prací našich dětí

8. 12. 2015

 Ze dveří vykoukl pravěký člověk, ale nebyl sám. U jeho nohy byla další, vyšší, silnější a tlustější. Na rameni mu čouhala dlouhá trubice - byl to chobot! Standa ztuhnul. Hned věděl, že je to mamut. Měl velké uši. Mamut se chtěl na něj rozběhnout, v tom okamžiku pravěký člověk nezaváhal a mamuta utišil. A Standa hned věděl, že si našel nového kamaráda. Pravěký muž ho učil házet oštěpěm a Standa zase slušně jíst. A mamut byl domácí mazlíček.

                                (Jitka Zelová)

Do domu se přistěhovla Smrtka. Nebyla vůbec milá a měla v ruce kosu. Standa jí tu kosu ukradl. Když to zjistila, šla se po ní podívat. Šla nahoru. Pak uviděla Standu, jak tu kosu drží v ruce. Standa ji uviděl a zavřel se do skříně. Jak odešla, utekl. A měl na to památku.

                            (Ondřej Nejezchleb)

A zabouchl za sebou dveře. Ale vtom uslyšel vrznutí dveří, vylekal se, ale šel se na to podívat. Opatrně se vyplížil ven a uviděl před sebou malou vílu. Vzal ji opatrně do ruky a zeptal se jí.. "Jak se jmenuješ?" Víla mu odpověděla, že nemá žádné jméno.  A tak jí ho Standa vymyslel - Kytička. "Kytičko, půjdeme si hrát?  Ty budeš princezna uvězněná v jeskyni  a já tě vysvobodím." A tak si celý den hráli až do večera. A tak se Standovi splnil sen.

                    (Terezie Hrubá)

Do domu se přistěhoval manželský pár. Pán a paní Inteligentní. Inteligentní? No, moc inteligentní nebyli. Paní Inteligentová byla tlustá jako obrovský balón. Podle toho, ža byla tak tlustá, Standa usoudil, že má snad tisíc kilo. Pan Inteligentní pil a byl jak špejle, ale uzvedl víc než bylo možné. Přivezli si do nového bytu velmi divné věci. Standa ještě takové věci neviděl. A tak se rozhodl, že se bude s nimi kamarádit, aby si ty podivnosti prohlédl. Ovšem, Inteligentní se s ním nechtěli kamarádit. Furt jen pili a někdy se i opili. Jednou se opili a až do půlnoci tancovali na hlasitou muziku. Jednou si pro ně přijeli poldové a zajali je. Naložili pana a paní Inteligentní a dali je do vězení. A tak Standa zase neměl sousedy. A byl docela šťastný. Co kdyby se přistěhovali zase nějací sousedi, kteří by byli jako pán a paní Inteligentní?

                  ( Daniel Hlavatý)

Standa viděl, že tam bydlí Přemysl Otakar I. Standa rychle utíkal, aby mu nezavřel dveře před nosem. Nestihl to, už bylo zamčeno. Standa si řekl, že vyrazí dveře a taky je vyrazil. Najednou Přemysl řekl: "Vojsko, všichni sem!" a přitom  otevíral dveře do záchoda. Standa byl obklíčen vojáky. Trošku se zasmál, bylo mu srandovní, že vojáci obkličují někoho na záchodě. Zatkli ho a odvedli do obýváku. Přemysl zjistil, že Standa není vůbec špatný hoch. Po chvilce mlčení Přemysl promluvil. "Jsem tady proto, abych vám pomohl."

      ( Adam Wagner)